dla drukarń

Drukarniom proponujemy szeroki wachlarz usług uszlachetniania druków, takich, jak:

lakierowanie lakierem UV:

- wybiórczo na sicie,

- na maszynie drukarskiej w formacie B2, na której mozna lakierować całe arkusze, bądź arkusze z wybraniami. Szczególnie jest to przydatne przy lakierowaniu arkuszy z pudełkami, gdzie można nie lakierować klapek wykorzystywanych do  sklejania pudełek, co pozwala na łatwe klejenie użytków,

foliowanie na gorąco arkuszy do szerokości 50 cm. Stosujemy zarówno folię błyszczącą, jak i matową.

wytłaczanie na zimno wzorów na użytkach z kartonu.

hot stamping, czyli złocenie wzorów na gorąco. Polega to na nanoszeniu przy pomocy odpowiednich form folii metalizowanej na arkusze kartonu, czy płotna introligatorskiego.

kaszerowanie arkuszy do szerokości 50 cm. Wykonujemy zarówno kaszerowanie jednostronne, jak i dwustronne.

Jedną z najczęściej zamawianych u nas prac jest usługa sztancowania. Wykorzystujemy do tego celu maszynę typograficzną firmy Heidelberg. oraz tygle (dociski). Format arkuszy, który możemy sztancować, to B2+. 

Na tych maszynach wykonujemy również tak wymagające zlecenia, jak nacinanie różnych kształtów na papierze samoprzylepnym (nalepki, naklejki,etykiety), sztancowanie arkuszy tworzywa (np. priplak), sztancowanie całych książeczek czy sztancowanie szablonów z wybieraniem  powstałych otworów, służących dzieciom do rysowania różnych kształtów.

Posiadamy również składarko- sklejarkę z komputerowym systemem klejenia, zaopatrzonym w trzy dysze. Sklejamy na niej pudełka o szerokości w stanie rozłożonym od kilkunastu do 70 cm.

Wykonujemy usługę insertowania, np. płyt CD czy DVD w koperty lub pudełka, oraz inne nietypowe prace introligatorskie.

Posiadamy własny samochód dostawczy, wykorzystywany do transportu zarówno po Polsce, jak i innych krajach Europy.